Lidice online

Lidice jsou příběhem obyčejných lidí, kteří se absurdní shodou náhod připletli do cesty dějinám v době druhé světové války. Film nabízí pohled na tragický osud Lidic za 2. světové války z neobvyklé perspektivy.

Režie: Petr Nikolaev

Hrají: Karel Roden, Zuzana Fialová, Roman Luknár, Zuzana Bydžovská, Ondřej Novák, Norbert Lichý, Veronika Kubařová, Václav Jiráček, Jan Budař, Joachim Paul Assböck, Sabina Remundová, Milan Kňažko a další.

Originální název: Lidice

Kategorie filmu: Filmy online » Historické, Válečné, České

2011 ČR, 126 minut.

1 hvězdička2 hvězdičky3 hvězdičky4 hvězdičky5 hvězdiček (46 hlasů, průměr: 4.22 z 5)
Ukládám ... Ukládám ...Popis filmu Lidice

Příběh Lidic, je příběhem obyčejných lidí, kteří se absurdní shodou náhod připletli do cesty dějinám. Podle scénáře Zdeňka Mahlera, oceněného cenou Sazky v r. 2007, nabízí pohled na tragický osud Lidic za 2. světové války z neobvyklé perspektivy.

Přibližuje osudy obyvatel Lidic skrz mezilidské vztahy, a to zejména lásku, která stojí na začátku celého příběhu. Jde o velkofilm plný emocí, který poukazuje na to, jak zdánlivé maličkosti mohou změnit chod dějin a způsobit tragédii. Rok 1942 – německá propaganda úzkostlivě tají genocidu páchanou na civilním obyvatelstvu.

Po atentátu na druhého muže třetí říše Reinharda Heydricha však udělá výjimku. Po vypálení malé české vesnice Lidice, vše vyhlásí do světa. Jako záminka k vypálení obce stačí jeden milostný dopis. V době svého tragického konce, v červnu 1942, měly Lidice za sebou dějiny trvající nejméně šest staletí.

Nacisté chladně popravili všechny lidické muže, ženy a děti nechali převézt do koncentračního tábora. Některé děti dali na převýchovu. Celková bilance – 192 popravených mužů, 58 žen zemřelo v koncentračních táborech a 88 dětí bylo posláno do plynu. Obec Lidice byla vymazána z map a srovnána se zemí. Výpravný velkofilm Lidice je natočen podle skutečné události.

(oficiální text distributora)

Online trailer k filmu Lidice ke shlédnutí zdarma

Další informace o filmu Lidice

Uživatelské recenze filmu

Pro přidání komentáře musíte být přihlášeni.

Článek o filmu Lidice byl publikován dne 17. 05. 2011

Sponzoruje: slevy dnes v ČR